Közel voltunk

De nem eléggé, így a bravúr elmaradt, de voltak, vannak bíztató dolgok, és vannak keserű tények.

Női kézilabda csapatunk tegnap Dabason játszott, ahol összejött a telt ház (sőt..) és remek meccset játszottunk a Vardarral. A pontszerzés elmaradt, valljuk be őszintén, a Győr leverése után sem gondoltuk, hogy ezen a délutánon mi vagyunk az esélyesek, még túl élénk az idegenbeli szkopjei vereség fájó élménye, nem maga a vereség, hanem a különbség, bizony csalóka az a három gólos difi.

A játék képe, és az eredmény alakulása ijesztő volt, a harmincötödik perc környékén csak kellett inni egy sört, mert úgy nézett ki, szétesünk, nagy zakó lesz (-7…). Aztán nem. Egyszer csak elkezdtünk hátul zárni, bő 10 perces roham, amit 8:1-re nyertünk és az eredményjelzőn 21:21 állt, fordultunk rá a végjátékra. Hogy aztán némileg bosszantó hibák, és pl. a Cvijics nevű díjbirkozó provokációi után, végül ne sikerüljön a bravúr, a pontszerzés.

Kellett a meccsbe történő visszajövetelhez néhány “összetevő”: elsősorban a csapat, aztán a közönség, de volt némi szerepe a kiengedő ellenfélnek és a francia ikreknek is. Tavasszal majd több kell, tudja ezt mindenki.

Nem volt ez azért annyira rossz, megyünk Érdre, nekik az lesz év meccse, megnyugtató lenne, ha a Sárkánybarlangban megmutatnák, kik pályáznak a bajnokság 1-2 helyére, és kiknek kell szokás szerint beérni a bronzzal.

A Nemzeti Sport jegyzőkönyve:

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ZSRK VARDAR SZKOPJE 28–29 (12–16)
Dabas, 2000 néző. V: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
FTC: Bíró – Lukács 1, PENA 8, Kovacsics 4 (2), Snelder 1, Jovanovics, Schatzl Nadine 1. Csere: Szekeres, Háfra N., Van der Heijden 4 (2), Márton 3, Mészáros R., Szucsánszki 2, FALUVÉGI 4. Edző: Elek Gábor
VARDAR: LEYNAUD – Radicsevics 4 (1), Lazovic 1, Hmirova 3, CVIJICS 5, PENEZIC 9, Kuznyecova 1. Csere: Szuszlina (kapus), Lacrabere 5 (1), Canadija, Risztovszka 1. Edző: Irina Gyibirova
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 6. p.: 3–2. 13. p.: 6–6. 16. p.: 6–9. 23. p.: 8–10. 27. p.: 10–14. 34. p.: 13–20. 41. p.: 18–20. 47. p.: 21–21. 53. p.: 24–24. 58. p.: 25–28
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Büszke lehetek arra, hogy a második félidőben hogyan küzdöttünk, és hogyan álltunk talpra, de a végjátékban ismét túl sokat hibáztunk. Ennyi hibával pedig egy ilyen erős csapat ellen, mint a Vardar, nem lehet nyerni.
Irina Gyibirova: – Nagyon örülök ennek a győzelemnek, mert a Ferencváros otthonában nem egyszerű játszani, ráadásul a sérült Andrea Lekicset is nélkülöznünk kellett. De jól bírtuk ezt a nyomást.

• qdee

Csak ne legyen kihatása ennek a meccsnek az Érd elleni szerdai mérkőzésre.. (fáradtság)